logoUJ

28 października 2016

f

Otwarcie wystawy "Student w tropikach" z okazji 10-lecia kursu „Tropical Ecology"

Kurs ten jest jedynym tego typu w Polsce oraz w tej części Europy. Prowadzony jest przez specjalistów z różnych dziedzin, wykładowców z Instytutu Nauk o Środowisku oraz Muzeum Zoologicznego od 2006 roku. Zajęcia terenowe miały dotąd miejsce w Weneuzeli, na Borneo i w Kostaryce. Więcej informacji...

logoUJ

3-5 czerwca 2016

f

Dni Owada

W pierwszy weekend czerwca 2016r odbyły się XVI Ogólnopolskie Dni Owada. Organizowana przez Uniwersytet Rolniczy impreza miała miejsce w budynku Wydziału Ogrodniczego UR w Krakowie przy Alei 29 Listopada 54 oraz w budynku Wydziału Leśnego. Wzięli w niej udział między innymi pracownicy Muzeum Zoologicznego UJ Zdjęcia i relacja z imprezy tutaj.
logoUJ

20 maja 2016

f

Prelekcja w Lublinie

"Pszczoła w mieście" to tytuł konferencji, która miała miejsce 20 maja 2016 roku na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Konferencja związana była z akcją "UL na KUL" – planami założenia na dachach budynków uniwersyteckich pasiek. Jednym z zaproszonych gości był dr Rafał Garlacz, który wygłosił referat pt.: "Miejskie życie pszczół – czy jest słodkie?" oraz uczestniczył w dyskusji na temat możliwości i warunków hodowli pszczół w dużych miastach. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem zarówno mieszkańców Lublina jak i środowisk pszczelarskich. Pokazuje to jak istotnym zagadnieniem dla mieszkańców miast jest problem wymierania pszczół i ich obecności na obszarach zurbanizowanych. Po konferencji odbyło się również spotkanie w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, gdzie realizowany jest projekt edukacyjny, którego celem jest propagowanie wiedzy pszczelarskiej oraz historii bartnictwa i pszczelarstwa w Polsce. Dzięki nawiązanym kontaktom liczymy na dalszą współpracę przy tym niezmiernie ważnym z edukacyjnego punktu widzenia projekcie (Rafał Garlacz). Fotorelacja z wydarzenia .
logoUJ

19 maja 2016

f

XVI Festiwal Nauki w Krakowie

"Oswoić strach"- pod takim hasłem na Festiwalu Nauki zaprezentowało się Muzeum Zoologiczne UJ. Więcej informacji...
logoUJ

16 stycznia 2016

f

Noc Biologów

W Centrum Edukacji Przyrodniczej odbyło się szereg imprez w ramach ogólnopolskiej Nocy Biologów. Galeria...
logoUJ

15 września 2015

f

Zakończenie projektu

W sali audytoryjnej na Wydziale Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ odbyło się seminarium podsumowujące realizację projektu pn. „Rozbudowa i modernizacja infrastruktury dydaktycznej na kierunkach przyrodniczych i ścisłych UJ". Więcej informacji na stronie Uniwersytetu i stronie projektu.
©2017 Centrum Edukacji Przyrodniczej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Opracowanie Wojciech Kudła.
stat4u