14 - 16 maja 2009

X Festiwal Nauki pod tytułem "Człowiek - Przestrzeń - Energia" organizowany pod auspicjami Politechniki Krakowskiej odbywał się w dniach od 13 do 16 maja. Podobnie jak w minionych latach, głównym elementem Festiwalu, były popularnonaukowe prezentacje, które odbywały się w namiotach na płycie Rynku Głównego i zostały przygotowane przez krakowskie uczelnie wyższe. Pracownicy Muzeum zoologicznego włączyli się w realizację Festiwalu Nauki w ramach prezentacji Instytutu Zoologii UJ. Nasza prezentacja "Niełatwe życie pasożyta" pozwoliła licznym osobom odwiedzającym nasz namiot zapoznać się ze specyfiką życia, znaczeniem ekologicznym i ciekawostkami dotyczącymi pasożytów zwierząt oraz człowieka (Jakub Brańka).