Noc Muzeów

20/21 maja 2011

Noc Muzeów 2011 za nami! W nocy z 20 na 21 maja 2011 w naszym Muzeum odbyła się tegoroczna edycja Nocy Muzeów. W tym roku odwiedziło nas około 1100 osób. Dużym zainteresowaniem cieszył się konkurs rysunkowy, w którym wzięło udział 18 dzieci w wieku 4-12 lat. Z wielką satysfakcją nagrodziliśmy nagrodami 3 najpiękniejsze rysunki a wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe upominki. Ogromną popularnością cieszył się również pokaz żywych bezkręgowców, na którym zwiedzający mieli okazję zobaczyć pająki ptaszniki, modliszkę liściogłową, świerszcze, szarańczę, prosionki, kulanki, stonogi, skoczogonki, dwuparce, pareczniki oraz pszczoły murarki. Najodważniejsi mogli wziąć na ręce karaczany brazylijskie. W przygotowaniu oraz prezentacji bezkręgowców wzięli udział mgr Anna Zubek, Kamil, Damian i Bartek Zielińscy oraz Sławek Sendo. Za pasjonujący pokaz i opowieści serdecznie dziękujemy!
Na wystawie tematycznej pt. "Motyle w naszych ogrodach i ich zagrożenia" zwiedzający mogli dowiedzieć się jakie rośliny posadzić w ogrodzie, aby był chętnie odwiedzany przez motyle.
Zwiedzający mieli również okazję uczestniczyć w pokazie slajdów pt. "Tropiki - raj nie tylko dla biologa" i filmu z wypraw naukowych w Andy.
W realizacji przedsięwzięcia brało udział 5 pracowników Muzeum Zoologicznego: dr Rafał Garlacz, mgr Artur Czekaj, mgr Jadwiga Lorenc-Brudecka, mgr Karolina Sroka, mgr Ewelina Sroka (Tekst: Jadwiga Lorenc-Brudecka, zdjęcia: Artur Czekaj, Janusz Wojtusiak).