Wycieczka entomologiczna do Transylwanii

lipiec 2010

Na początku lipca br. odbyła się krótka ekspedycja entomologiczna do Transylwanii w Rumunii zorganizowana przez Muzeum Historii Naturalnej Węgierskiej Akademii Nauk w Budapeszcie. Wyjazdem kierował dr Zsolt Bálint, specjalista od taksonomii rodziny Lycaenidae (modraszkowatych) i autor wielu publikacji naukowych poświęconych motylom Rumunii. Celem ekspedycji było pozyskanie przedstawicieli fauny motyli tego regionu do zbiorów Muzeum Zoologicznego UJ. Szczegóły w opisach pod zdjęciami (należy kliknąć miniaturkę wybranego zdjęcia lub najechać na nią kursorem myszy i poczekać około sekundy) Tekst i zdjęcia Tomasz Pyrcz..